Okoljska poročila

Okoljska poročila

Domača stran Okoljska poročila
ESG · CSRD · Trajnost

Okoljska poročila za velika podjetja

Priprava ESG poročil v skladu s CSRD direktivo. Pomagamo vam izpolniti zakonske obveznosti in poslovanje obrniti v smer trajnostnega razvoja.

2025
Prvi rok oddaje poročil
500+
Zaposlenih (prag NFRD)
150 M€
Prag za podjetja izven EU

60% SUBVENCIJA ZA PRIPRAVO ESG POROČIL

Sedaj je na voljo tudi Vavčer, ki nudi subvencioniranje stroškov priprave in objave ESG poročila. Višina subvencije znaša do 60% upravičenih stroškov.

Priprava ESG poročil

Prva podjetja bodo morala začeti poročati za leto 2024 in predložiti poročila leta 2025. Ta časovnica velja za podjetja, ki so bila že do sedaj zavezana k poročanju po NFRD in velika podjetja zunaj EU, ki kotirajo na borzi in zaposlujejo več kot 500 ljudi.

Časovnica uvajanja ESG poročanja

2025
Prva poročila Podjetja zavezana po NFRD in velika podjetja izven EU s 500+ zaposlenimi, ki kotirajo na borzi.
2026
Druga velika podjetja Poročanje se razširi na vsa druga velika podjetja v EU.
2027
MSP Mala in srednja podjetja. Možnost zamika poročanja na leto 2028.
2028
Podjetja izven EU Podjetja s 150 milijoni EUR letnih prihodkov v EU in vsaj eno podružnico v EU. Poročila se oddajo v letu 2029.

S pripravljenim ESG poročilom podjetja prispevajo k trajnostnemu razvoju, upravljajo s tveganji in izkoristijo priložnosti, povezane z okoljskimi, družbenimi in upravljavskimi vprašanji.

Cilji priprave ESG poročila

Področja in KPI-ji

Določitev področij spremljanja in ključnih kazalnikov uspešnosti

Trajnostni cilji

Določitev ciljev, ki bodo osnova za ESG poročanje

Matrika bistvenosti

Priprava matrike po seznamu trajnostnih zadev iz tematskega ESRS

Razkritja ESRS

Določitev ožjega izbora razkritij po standardih ESRS

Kaj dobite z nami

Skupaj z vami določimo odgovorne nosilce ukrepov in razdelimo ključne naloge. Trajnostne vidike vključimo v poslanstvo, vizijo in vrednote vašega podjetja. ESG poročilo postane orodje za izboljšanje poslovanja, povečanje zaupanja deležnikov in zagotavljanje konkurenčne prednosti.

Pripravljeni na sodelovanje?

Kontaktirajte nas za brezplačno svetovanje in ponudbo po meri

ali pišite Diani: diana.scurek@anaplus.eu • 040 642 239

Certificirani strokovnjaki

Naša ekipa ima vse potrebne certifikate za pripravo ESG poročil

Diana Ščurek

Vaša kontaktna oseba za ESG poročila

Pregled zasebnosti